Старша медична сестра

Бобрик Віра Михайлівна

Освіта: Середня спеціальна

Кваліфікаційна категорія: Спеціаліст I категорії

Стаж роботи: 6 років

Навчалася Рівненський державний базовий

медичний коледж

Сестра медична контролює:

· наявність у дітей довідок про стан здоров’я, проходження ними медичного обстеження;

· якість харчування, дотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладі;

· своєчасне проходження медичного огляду працівниками;

· наявність санітарних книжок під час прийому працівників на роботу;

· навантаження на дітей під час проведення фізкультурних занять;

· виконання графіку профілактичних щеплень;

· дотримання режиму дня

Поради сестри медичної

Невакцинованим дітямНЕ МОЖНАвідвідувати дитячі садки:

що означає постанова Верховного Суду?

Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки.

УпостановіВерховного суду зазначається, що держава має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

Батьки можуть обирати форму навчання дитини, але держава встановлює певні правила реалізації такого права, щоби враховувались не лише права дитини на дошкільну освіту, а й забезпечувалась безпека та здоров’я всіх дітей.

Це рішення — остаточне у справі, яка розглядається в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню. Тоді до суду звернулася матір, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до садочку. Жінка вбачала в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовилася “через недовіру до вакцин”. І хоча спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, садочок оскаржив це рішення.

До слова, Верховний Суд не отримав переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

Рішення Верховного Суду є першим на такому рівні і вкрай важливим для розуміння норми закону про недопущення невакцинованих дітей до навчання у школі чи дитячому садку. Верховний Суд є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, який зокрема забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій. МОЗ України сподівається, що суди по всій Україні враховуватимуть це рішення у своїй практиці.

Нагадаємо, згідно з діючими нормами закону відвідувати державні заклади освіти можутьлише ті діти, які отримали щепленнязаКалендарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Вакцинація є питанням національної безпеки. Лише щеплення може захистити від смертельно небезпечних хвороб. Так званий колективний імунітет, коли від певної хвороби вакциновані щонайменше 95% населення, створює своєрідний щит: захищає від хвороби людей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин, зупиняє розповсюдження вірусів і зупиняє спалахи. Внаслідок відсутності колективного імунітету, років недовіри до вакцинації нині маємо масштабний спалах кору.

Нині безоплатно вакцинуватись від кору можуть як діти, так і дорослі – МОЗ Українискасувало вікові обмеження. Отримати щеплення можуть навіть ті діти, які мають фальшиву довідку, аленасправді не були вакциновані. Паралельно Міністерство працює над унеможливленням маніпуляцій і підроблених довідок у майбутньому. Із запровадженням електронної медичної картки всі дані про щеплення вноситимуться в електронну систему.

В Україні є всі вакцини,

необхідні для обов’язкової вакцинації згідно з Календаря щеплень!

Особиста гігієна дошкільника

(пам`ятка )

І вдома, і в дошкільному навчальному закладі дітям слід дотримуватися правил особистої гігієни. Адже гігієнічні навички — це запорука міцного здоров'я. І формувати їх — обов'язок насамперед батьків. Саме вони своїм прикладом мають показати дитині, як слід виконувати всі гігієнічні процедури.

v Щоранку й щовечора умивайте дитину — мийте обличчя, шию та вуха теплою водою з милом. Також умивайте її після прогулянок. Із трьох-чотирьох років дитина має умиватися самостійно.

v Перед прийомом їжі та умиванням, після прогулянок, відвідування туалетної кімнати, будь-якого заняття чи гри привчайте дитину мити руки з милом. Руки слід мити під струменем води, а не в ємкості. Намилювати їх варто один-два рази з обох боків та між пальцями, а після змивання піни перевіряти чистоту нігтів.

v Після трьох років навчіть дитину доглядати за своїми зубами самостійно:

- обов'язково чистити їх вранці й увечері, після кожного прийому їжі полоскати рот кип'яченою водою.

v Волосся дитини мийте не рідше ніж раз на тиждень. Аби шампунь не потрапив »в очі, голову дитини відхиліть назад і змийте піну. Розчісуйте волосся лише тоді, коли воно висохло.

v Раз на два дні готуйте для дитини теплу ванну перед сном. Проте в разі захворювання й щеплень утримайтеся від цієї процедури. Під час купання скористайтеся мочалкою, губкою або махровою рукавицею та милом. Після ванни дитину ополосніть теплою водою, витріть насухо й одягніть у чисту білизну.

v У дні, коли дитина не приймає ванну перед сном, вимийте її нижню частину тіла. Для витирання ніг і тіла використовуйте окремі рушники.

v Раз на тиждень обережно зрізуйте нігті на руках і ногах дитини манікюрними ножицями. Стежте, щоб дитина не гризла нігті. Якщо утворилися задирки, обрізуйте їх та обробляйте йодом або брильянтовим зеленим.

v Збираючи дитині речі до дитячого садка, покладіть чисту носову хустинку або вологі серветки для дітей. Вони знадобляться під час кашлю, чхання або для ви­тирання забруднених рук та рота. Із раннього дитинства привчайте дитину корис­туватися цими засобами особистої гігієни.

v Білизну дитині змінюйте щодня, панчохи та шкарпетки — не рідше ніж через день, постільне приладдя — не рідше одного разу на тиждень.

Повноцінне харчування сприяє правильному розвитку дітей.

Раціональне харчування дошкільників визначається:

· Калорійність їжі.

старшим дошкільникам – до 2500 калорій;

· Правильним хімічним складом її.

До складу їжі мають входити такі основні поживні речовини: білки, жовтки, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни і вода.

· Різноманітність харчування.

Складаючи меню, треба рівномірно розподіляти харчові речовини відповідно до встановлених норм їжі, достатнього використання овочевих і молочних страв, вводити вітаміни, на які багаті сири, овочі, соки, фрукти, а в літній час – зелень.

· Режим харчування.

Дитина повинна їсти в один і той самий час , це поліпшує травлення і апетит.

Порушення режиму призводить до втрати апетиту. Фізіологією встановлено, що діти віком від 3до 7 років повинні їсти чотири рази на день з перевагою 3,5 – 4 години.

Режим харчування у дитячому садку і сім’ї повинен зберігатись і в часі.

· Правила організації їжі.

o Для нормального засвоєння їжі дуже важливо, щоб діти під час їди зручно сиділи , не заважали одне одному. Стіл накривається відповідно до меню. Розміри посуду повинні відповідати дитячому вікові: невеличкі тарілки, чашки, виделки, ножі, десертні ложки.

o Діти повинні їсти в спокійних умовах, щоб не було гучних розмов, голосних зауважень дорослих.

o Вихователь повинен стежити, щоб діти зберігали правильну позу під час їжі, сиділи зручно і красиво. Їжа подається на стіл теплою, але не гарячою. Хліб нарізається невеликими шматками, щоб дітям було зручно тримати в руці.

o Велику роль у збудженні апетиту відіграє чистота групової кімнати, сервіровка столу.

o Діти повинні пережовувати їжу , брати її потроху , чергуючи більш тверду з рідкою. М’ясо з гарніром, бутерброд запивати кавою чи чаєм.

o Дітей треба привчати їсти акуратно , тримати хліб в лівій руці, ложку або виделку – в правій.

o Дітей старших груп учать користуватися ножем. Усі діти повинні вміти користуватися серветкою .

Використовуючи різні методичні прийоми, вихователь привчає дітей їсти різноманітні страви та з’їдати встановлено порцію

Режим харчування дитини вдома

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

Привчайте дитину:

перед прийомом їжіобов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

під час прийому їжіохайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

після прийому їжікористуватися серветкою, вставати зі стільця.

Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

Формуйте у дитиникультурно-гігієнічні навичкипід час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним.

Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі:

привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);

виховувати слухняність, пошану до дорослих;

заохочувати висловлювати прохання;

навчати словам ввічливості.

Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.

У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

Обережно: грип!

Грип– найбільш поширене гостре респіраторне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом, та призводить до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової та ендокринної систем. Якщо ви виявили у себе або у дитини наступні симптоми: температура 37,5 – 390С, головний біль, біль у м’язах, суглобах, озноб, кашель, нежитьабо закладений ніс, біль (першіння) в горлі.

Що робити при виникненні симптомів грипу:

1. Залишіться вдома, не заражайте оточуючих.

2. Батьки! Не відправляйте хворих дітей у школу, на культурно-масові заходи.

3. При температурі 38 – 39оС викличте дільничного лікаря додому або бригаду «швидкої допомоги».

4. Вживайте багато рідини (чаї , морси ,компоти , соки).

5. При кашлі і чханні прикривайте рот і ніс хусткою або серветкою.

Важливо!Не рекомендується переносити грип на «ногах»; своєчасне звернення до лікаря і ранній початок лікування (перші 48 годин захворювання) знизять ризик розвитку ускладнень грипу : бронхіту, пневмонії, отиту, менінгіту, енцефаліту ,ураження серця, нирок та інших внутрішніх органів і систем.

Що потрібно робити для профілактики:

1. Найбільш ефективна профілактика грипу – щорічна вакцинація проти грипу до початку епідсезону.

2. Користуйтесь маскою в місцях скупчення людей. Скоротіть час перебування в місцях скупчення людей.

3. Уникайте тісних контактів з людьми, які кашляють, чхають.

4. Не торкайтеся до очей, носа, рота.

5. Ретельно мийте руки з милом, можна протирати їх бактерицидними серветками.

6. Регулярно провітрюйте приміщення, в якому перебуваєте , робіть вологе прибирання.

7. Уникайте обіймів, поцілунків, рукостискань.

8. Вживайте в їжу продукти, які містять вітамін С (журавлина, лимон та ін.)

У разі появи хворих на грип в сім’ї або в робочому колективі рекомендується почати прийом противірусних препаратів з профілактичною метою.

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.